Quick Access
cariere Cariere

Asistent medical generalist

Tipul job-ului:

- Asistent Medical Generalist Full Time
- Asistent Medical Generalist Part Time

Clinică:

- Medsana Cotroceni
- Medsana Primăverii

Cerințele job-ului:

- Experiență pe o poziție similară de minimum 3 ani;
- Experiență de lucru cu calculatorul;
- Posesor certificat OAMMR vizat + cursuri nosocomiale și urgență la zi;
- Studii medii școală post-liceală.

Atribuțiile unui asistent medical generalist:

- Efectuează recoltări de probe biologice la indicația medicului conform procedurilor interne;
- Utilizează sistemele de recoltare moderne;
- Efectuează evaluarea primară a stării de sănătate a pacientului;
- Asistă la consultații medicul specialist și efectuează la indicația și sub îndrumarea acestuia explorări funcționale în funcție de gradul de pregătire profesională;
- Realizează pregătirea psihologică a pacientului în vederea recoltării și efectuării de explorări funcționale;
- Oferă informații corecte pacienților despre modalitatea de recoltare, eliberarea rezultatului, pregătirea necesară în vederea efectuării diferitelor investigații;
- Respectă cu strictețe tot protocolul de sterilizare a instrumentarului medical și cel de prevenire al infecțiilor nosocomiale;
- Acordă prim ajutor în cazuri de urgență medicală;
- Îndeplinește target-ul zilnic și respectă datele limită comunicate și stabilite de superiorul ierarhic;
- Oferă feedback superiorului despre situațiile speciale întâmpinate, atât în relația cu pacienții, cât și cu echipa medicală;
- Păstrează caracterul confidențial al operațiunilor de serviciu în conformitate cu politica companiei.

Cerințe:

- Nivel studii medii sau superioare;
- Posesor aviz liberă practică vizat; certificat mal-praxis; cursuri BLS și Infecții Nosocomiale în termen de valabilitate;
- Cunoștințe excepționale despre procedura de sterilizare;
- Recoltare probe biologice ginecologie și pediatrie este un avantaj;
- Cunoștințe operare PC, tastare, introducere date;
- Cunoașterea la nivel conversațional a limbii engleze sau franceze;
- Persoană cu atitudine proactivă, pozitivă, de încredere, flexibilă, creativă, profesională;
- Aptitudini excelente de comunicare;
- Spirit de observație, gândire logică și rapiditate;
- Capacitate de organizare și planificare a timpului și a sarcinilor încredințate;
- Persoană disciplinată, responsabilă și capabilă să lucreze în echipă;
- Lucrul într-o poziție similară în centru medical privat constituie avantaj;

Beneficii:

- Mediu de lucru plăcut;
- Pachet salarial complet (tichete de masă, bonusuri, abonament servicii medicale);
- Training-uri de specialitate;
- Acumulare de experiență și promovare în interiorul clinicii;
- Consolidarea de cunoștințe în domeniul medical de la o echipa formată din cei mai buni profesioniști în domeniu.

Aplica online pentru acest job. Trimite-ne CV-ul tau in format .doc sau .pdf
Alege fișier

(.doc, .docx, .pdf, .odt)

Câmpurile marcate cu * sunt obligatoriu de completat.